Przejdź do treści strony WCAG

II sesja Rady Powiatu w Oleśnie

Obrady rozpoczęto 2018-12-05 o godz. 12:08:40, a zakończono o godz. 15:15:02 tego samego dnia.

W posiedzeniu wzięło udział 19 członków:

  1. Roland Fabianek
  2. Roland Fabianek
  3. Stanisław Belka
  4. Leszek Kałwak
  5. Kordian Poniatowski
  6. Krzysztof Chudzicki
  7. Tomasz Szymański
  8. Piotr Rasztar
  9. Sylwia Kus
  10. Jacek Wróbel
  11. Beniamin Godyla
  12. Stanisław Grzesik
  13. Barbara Kaczmarczyk
  14. Teresa Czaja
  15. Krzysztof Antonowicz
  16. Henryk Zug
  17. Janusz Wojczyszyn
  18. Ewa Cichoń
  19. Damian Hutsch


1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności. (12:08:00)


2. Przedstawienie i przyjęcie proponowanego porządku obrad (12:09:00)

W sprawie przyjęcia porządku obrad (12:12:00)

Wyniki imienne:

  • ZA (18):
    Beniamin Godyla, Teresa Czaja, Janusz Wojczyszyn, Stanisław Grzesik, Krzysztof Antonowicz, Piotr Rasztar, Leszek Kałwak, Damian Hutsch, Jacek Wróbel, Sylwia Kus, Tomasz Szymański, Roland Fabianek, Krzysztof Chudzicki, Henryk Zug, Barbara Kaczmarczyk, Kordian Poniatowski, Ewa Cichoń, Stanisław Belka
  • BRAK GŁOSU(1):
    Roland Fabianek

Nastąpiła zmiana quorum (12:14:00)

Ilość radnych obecnych na sali obrad: 18

Sesję opuścili radni:

  1. Roland Fabianek

reasumpcja głosowania (12:15:00)

Wyniki imienne:

  • ZA (18):
    Damian Hutsch, Beniamin Godyla, Teresa Czaja, Roland Fabianek, Krzysztof Chudzicki, Krzysztof Antonowicz, Stanisław Belka, Kordian Poniatowski, Sylwia Kus, Leszek Kałwak, Jacek Wróbel, Tomasz Szymański, Stanisław Grzesik, Piotr Rasztar, Henryk Zug, Barbara Kaczmarczyk, Janusz Wojczyszyn, Ewa Cichoń


3. Przyjęcie trybu głosowania dotyczącego wyboru Starosty Oleskiego, Wicestarosty i pozostałych członków Zarządu Powiatu w Oleśnie. (12:15:00)

w sprawie przyjęcia trybu głosowania dotyczącego wyboru Starosty Oleskiego, Wicestarosty i pozostałych członków Zarządu Powiatu w Oleśnie (12:33:00)

Wyniki imienne:

  • ZA (17):
    Jacek Wróbel, Krzysztof Antonowicz, Stanisław Grzesik, Teresa Czaja, Kordian Poniatowski, Beniamin Godyla, Roland Fabianek, Henryk Zug, Stanisław Belka, Janusz Wojczyszyn, Leszek Kałwak, Barbara Kaczmarczyk, Damian Hutsch, Tomasz Szymański, Sylwia Kus, Piotr Rasztar, Krzysztof Chudzicki
  • BRAK GŁOSU(1):
    Ewa Cichoń

reasumpcja głosowania (12:34:00)

Wyniki imienne:

  • ZA (18):
    Stanisław Grzesik, Jacek Wróbel, Tomasz Szymański, Krzysztof Antonowicz, Stanisław Belka, Beniamin Godyla, Sylwia Kus, Roland Fabianek, Kordian Poniatowski, Henryk Zug, Janusz Wojczyszyn, Barbara Kaczmarczyk, Leszek Kałwak, Piotr Rasztar, Damian Hutsch, Teresa Czaja, Krzysztof Chudzicki, Ewa Cichoń


4. Powołanie Komisji Skrutacyjnej dla wyboru Starosty Oleskiego, Wicestarosty i pozostałych członków Zarządu Powiatu w Oleśnie. (12:35:00)

w sprawie powołania Komisji Skrutacyjnej dla wyboru Starosty Oleskiego, Wicestarosty i pozostałych członków Zarządu Powiatu w Oleśnie w składzie:Sylwia Kus, Kordian Poniatowski, Tomasz Szymański (12:38:00)

Wyniki imienne:

  • ZA (18):
    Jacek Wróbel, Beniamin Godyla, Teresa Czaja, Henryk Zug, Krzysztof Antonowicz, Sylwia Kus, Janusz Wojczyszyn, Kordian Poniatowski, Stanisław Belka, Tomasz Szymański, Barbara Kaczmarczyk, Leszek Kałwak, Stanisław Grzesik, Roland Fabianek, Piotr Rasztar, Damian Hutsch, Ewa Cichoń, Krzysztof Chudzicki


5. Wybór Starosty Oleskiego. (12:39:00)

Przerwano sesję (12:41:00)

Wznowiono sesję (2018-12-05 12:08:40)

Ilość obecnych na sali obrad: 18

  1. Roland Fabianek
  2. Stanisław Belka
  3. Leszek Kałwak
  4. Kordian Poniatowski
  5. Krzysztof Chudzicki
  6. Tomasz Szymański
  7. Piotr Rasztar
  8. Sylwia Kus
  9. Jacek Wróbel
  10. Beniamin Godyla
  11. Stanisław Grzesik
  12. Barbara Kaczmarczyk
  13. Teresa Czaja
  14. Krzysztof Antonowicz
  15. Henryk Zug
  16. Janusz Wojczyszyn
  17. Ewa Cichoń
  18. Damian Hutsch

Przerwano sesję (12:56:00)

Wznowiono sesję (2018-12-05 12:08:40)

Ilość obecnych na sali obrad: 18

  1. Roland Fabianek
  2. Stanisław Belka
  3. Leszek Kałwak
  4. Kordian Poniatowski
  5. Krzysztof Chudzicki
  6. Tomasz Szymański
  7. Piotr Rasztar
  8. Sylwia Kus
  9. Jacek Wróbel
  10. Beniamin Godyla
  11. Stanisław Grzesik
  12. Barbara Kaczmarczyk
  13. Teresa Czaja
  14. Krzysztof Antonowicz
  15. Henryk Zug
  16. Janusz Wojczyszyn
  17. Ewa Cichoń
  18. Damian Hutsch


6. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Starosty Oleskiego. (13:02:00)

w sprawie podjęcia uchwały Nr II/3/2018 w sprawie wyboru Starosty Oleskiego (13:03:00)

Wyniki imienne:

  • ZA (18):
    Teresa Czaja, Henryk Zug, Roland Fabianek, Tomasz Szymański, Sylwia Kus, Barbara Kaczmarczyk, Leszek Kałwak, Krzysztof Antonowicz, Jacek Wróbel, Kordian Poniatowski, Damian Hutsch, Stanisław Belka, Krzysztof Chudzicki, Piotr Rasztar, Stanisław Grzesik, Beniamin Godyla, Ewa Cichoń, Janusz Wojczyszyn


7. Wybór Wicestarosty (na wniosek Starosty). (13:08:00)

Przerwano sesję (13:10:00)

Wznowiono sesję (2018-12-05 12:08:40)

Ilość obecnych na sali obrad: 18

  1. Roland Fabianek
  2. Stanisław Belka
  3. Leszek Kałwak
  4. Kordian Poniatowski
  5. Krzysztof Chudzicki
  6. Tomasz Szymański
  7. Piotr Rasztar
  8. Sylwia Kus
  9. Jacek Wróbel
  10. Beniamin Godyla
  11. Stanisław Grzesik
  12. Barbara Kaczmarczyk
  13. Teresa Czaja
  14. Krzysztof Antonowicz
  15. Henryk Zug
  16. Janusz Wojczyszyn
  17. Ewa Cichoń
  18. Damian Hutsch

Przerwano sesję (13:19:00)

Wznowiono sesję (2018-12-05 12:08:40)

Ilość obecnych na sali obrad: 18

  1. Roland Fabianek
  2. Stanisław Belka
  3. Leszek Kałwak
  4. Kordian Poniatowski
  5. Krzysztof Chudzicki
  6. Tomasz Szymański
  7. Piotr Rasztar
  8. Sylwia Kus
  9. Jacek Wróbel
  10. Beniamin Godyla
  11. Stanisław Grzesik
  12. Barbara Kaczmarczyk
  13. Teresa Czaja
  14. Krzysztof Antonowicz
  15. Henryk Zug
  16. Janusz Wojczyszyn
  17. Ewa Cichoń
  18. Damian Hutsch


8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wicestarosty. (13:24:00)

w sprawie podjęcia uchwały Nr II/4/2018 w sprawie wyboru Wicestarosty (13:26:00)

Wyniki imienne:

  • ZA (18):
    Jacek Wróbel, Damian Hutsch, Teresa Czaja, Roland Fabianek, Henryk Zug, Tomasz Szymański, Kordian Poniatowski, Stanisław Grzesik, Janusz Wojczyszyn, Sylwia Kus, Piotr Rasztar, Barbara Kaczmarczyk, Krzysztof Chudzicki, Beniamin Godyla, Krzysztof Antonowicz, Stanisław Belka, Ewa Cichoń, Leszek Kałwak


9. Wybór pozostałych członków Zarządu Powiatu w Oleśnie (na wniosek Starosty). (13:28:00)

Przerwano sesję (13:30:00)

Wznowiono sesję (2018-12-05 12:08:40)

Ilość obecnych na sali obrad: 18

  1. Roland Fabianek
  2. Stanisław Belka
  3. Leszek Kałwak
  4. Kordian Poniatowski
  5. Krzysztof Chudzicki
  6. Tomasz Szymański
  7. Piotr Rasztar
  8. Sylwia Kus
  9. Jacek Wróbel
  10. Beniamin Godyla
  11. Stanisław Grzesik
  12. Barbara Kaczmarczyk
  13. Teresa Czaja
  14. Krzysztof Antonowicz
  15. Henryk Zug
  16. Janusz Wojczyszyn
  17. Ewa Cichoń
  18. Damian Hutsch

Przerwano sesję (13:47:00)

Wznowiono sesję (2018-12-05 12:08:40)

Ilość obecnych na sali obrad: 18

  1. Roland Fabianek
  2. Stanisław Belka
  3. Leszek Kałwak
  4. Kordian Poniatowski
  5. Krzysztof Chudzicki
  6. Tomasz Szymański
  7. Piotr Rasztar
  8. Sylwia Kus
  9. Jacek Wróbel
  10. Beniamin Godyla
  11. Stanisław Grzesik
  12. Barbara Kaczmarczyk
  13. Teresa Czaja
  14. Krzysztof Antonowicz
  15. Henryk Zug
  16. Janusz Wojczyszyn
  17. Ewa Cichoń
  18. Damian Hutsch


10. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru pozostałych członków Zarządu Powiatu w Oleśnie. (13:59:00)

w sprawie podjęcia uchwały Nr II/5/2018 w sprawie wyboru pozostałych członków Zarządu Powiatu w Oleśnie (14:00:00)

Wyniki imienne:

  • ZA (18):
    Teresa Czaja, Tomasz Szymański, Stanisław Belka, Henryk Zug, Sylwia Kus, Piotr Rasztar, Kordian Poniatowski, Beniamin Godyla, Leszek Kałwak, Jacek Wróbel, Janusz Wojczyszyn, Roland Fabianek, Stanisław Grzesik, Krzysztof Chudzicki, Barbara Kaczmarczyk, Damian Hutsch, Krzysztof Antonowicz, Ewa Cichoń


11. Podjęcie uchwał: (14:02:00)

       a. w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Oleskiego, (14:02:00)

w sprawie podjęcia uchwały Nr II/6/2018 w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Oleskiego (14:06:00)

Wyniki imienne:

  • ZA (17):
    Henryk Zug, Krzysztof Antonowicz, Jacek Wróbel, Stanisław Grzesik, Stanisław Belka, Tomasz Szymański, Teresa Czaja, Kordian Poniatowski, Krzysztof Chudzicki, Janusz Wojczyszyn, Beniamin Godyla, Barbara Kaczmarczyk, Piotr Rasztar, Sylwia Kus, Damian Hutsch, Leszek Kałwak, Ewa Cichoń
  • WSTRZYMUJE SIĘ (1):
    Roland Fabianek

       b. w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXIII/261/18 Rady Powiatu w Oleśnie z dnia 12 marca 2018 roku w sprawie określenia zadań i środków finansowych przeznaczonych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dla Powiatu Oleskiego na 2018 rok (14:07:00)

w sprawie podjęcia uchwały Nr II/7/2018 w sprawie określenia zadań i środków finansowych przeznaczonych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dla Powiatu Oleskiego na 2018 rok (14:13:00)

Wyniki imienne:

  • ZA (18):
    Jacek Wróbel, Krzysztof Antonowicz, Stanisław Grzesik, Beniamin Godyla, Teresa Czaja, Sylwia Kus, Barbara Kaczmarczyk, Leszek Kałwak, Piotr Rasztar, Janusz Wojczyszyn, Roland Fabianek, Krzysztof Chudzicki, Damian Hutsch, Stanisław Belka, Kordian Poniatowski, Ewa Cichoń, Tomasz Szymański, Henryk Zug

Nastąpiła zmiana quorum (14:13:00)

Ilość radnych obecnych na sali obrad: 17

Sesję opuścili radni:

  1. Stanisław Grzesik

       c. w sprawie zmian budżetu Powiatu Oleskiego (14:13:00)

w sprawie przyjęcia wniosku Zarządu Powiatu w Oleśnie w sprawie wprowadzenia autopoprawek do projektu uchwały Rady Powiatu w Oleśnie z dnia 5.12.2018r. w sprawie zmian budżetu Powiatu Oleskiego (14:37:00)

Wyniki imienne:

  • ZA (17):
    Stanisław Belka, Teresa Czaja, Janusz Wojczyszyn, Krzysztof Antonowicz, Damian Hutsch, Beniamin Godyla, Kordian Poniatowski, Tomasz Szymański, Sylwia Kus, Leszek Kałwak, Piotr Rasztar, Henryk Zug, Roland Fabianek, Krzysztof Chudzicki, Barbara Kaczmarczyk, Jacek Wróbel, Ewa Cichoń

w sprawie podjęcia uchwały Nr II/8/2018 w sprawie zmian budżetu Powiatu Oleskiego (14:40:00)

Wyniki imienne:

  • ZA (17):
    Damian Hutsch, Krzysztof Antonowicz, Teresa Czaja, Roland Fabianek, Kordian Poniatowski, Jacek Wróbel, Tomasz Szymański, Stanisław Belka, Sylwia Kus, Piotr Rasztar, Henryk Zug, Leszek Kałwak, Barbara Kaczmarczyk, Beniamin Godyla, Janusz Wojczyszyn, Krzysztof Chudzicki, Ewa Cichoń


12. Wolne wnioski i interpelacje. (14:41:00)


13. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji. (15:13:00)

w sprawie przyjęcia protokołu Nr I/2018 z sesji Rady Powiatu w Oleśnie z dnia 21.11.2018r. (15:14:00)

Wyniki imienne:

  • ZA (17):
    Henryk Zug, Damian Hutsch, Teresa Czaja, Tomasz Szymański, Roland Fabianek, Sylwia Kus, Barbara Kaczmarczyk, Kordian Poniatowski, Piotr Rasztar, Krzysztof Chudzicki, Krzysztof Antonowicz, Jacek Wróbel, Beniamin Godyla, Janusz Wojczyszyn, Ewa Cichoń, Stanisław Belka, Leszek Kałwak


14. Zakończenie sesji. (15:14:00)


Zakończono sesję (15:15:02)