Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Konkurs LODOŁAMACZE 2019

Statuetka przyznawana JEST co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. Kapituły Konkursu nagrodziły firmy otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, pracodawców wyjątkowych, zaangażowanych i promujących niepełnosprawnych pracowników oraz osoby indywidualne, zaangażowane w działalność na rzecz osób niepełnosprawnych - SUPERLODOŁAMACZ.

W tym roku odbędzie się nowa, odmieniona odsłona XIV EDYCJI KONKURSU LODOŁAMACZE 2019. Konkurs zyskał nową strukturę i nowe zasady, pojawiło się w nim kilka istotnych zmian w porównaniu z jego dotychczasowymi edycjami.

Pracodawcy powalczą jak co roku o tytuł Lodołamacza 2019 w kategoriach:

ZATRUDNIENIE CHRONIONE, OTWARTY RYNEK PRACY, INSTYTUCJA, PRZYJAZNA PRZESTRZEŃ, ZDROWA FIRMA, DZIENNIKARZ BEZ BARIER, ORAZ W DWÓCH KATEGORIACH SPECJALNYCH: SUPER LODOŁAMACZ I LODOŁAMACZ SPECJALNY.

ZADANIEM CZŁONKÓW KAPITUŁY KONKURSU BĘDZIE NOMINACJA DWÓCH KANDYDATÓW DO TYTUŁU LODOŁAMACZA DO KAŻDEJ Z KATEGORII KONKURSU. KANDYDATÓW NALEŻY PRZESŁAĆ DO 30 CZERWCA 2019 R. NA ADRES E-MAIL:

Posiedzenie Kapituły odbędzie się w sierpniu, Gala regionalna odbędzie się we wrześniu, natomiast Gala Ogólnopolska kończąca Kampanię będzie miała miejsce w Zamku Królewskim w Warszawie 26 WRZEŚNIA 2019 R.

KONKURS LODOŁAMACZE ODBYWA SIĘ POD HONOROWYM PATRONATEM MAŁŻONKI PREZYDENTA RP PANI AGATY KORNHAUSER-DUDY.

Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazły się firmy z całego kraju. W kategorii Zakład Pracy Chronionej statuetkę Lodołamacza otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej przy Puławskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego. W kategorii Otwarty Rynek Pracy firma MOTOMAX Z TORUNIA. W kategorii Instytucja statuetka trafiła do ELBLĄSKIEGO STOWARZYSZENIA POMOCY HUMANITARNEJ IM. ŚW. ŁAZARZA „LAZARUS” Z ELBLĄGA.

Statuetka w kategorii „Przyjazna Przestrzeń" trafiła do CENTRUM INFORMACJI NAUKOWEJ I BIBLIOTEKA AKADEMICKA CINIBA Z KATOWIC. W kategorii „Zdrowa Firma" pierwsze miejsce zajęły WODOCIĄGI SIEMIANOWICKIE AQUA-SPRINT Z SIEMIANOWIC ŚLĄSKICH. „Dziennikarzem Bez Barier" został MACIEJ DOWBOR, za program „Super Ludzie" dokumentujący życie osób z niepełnosprawnościami.

Ponadto w konkursie przyznano tytuł honorowy „Super Lodołamacz 2018"

dla agencji MODELEK BUTTERFLY, której działania zmieniają wizerunek modelingu w Polsce i udowadniają, że niepełnosprawność fizyczna nie oznacza zaniedbania, a także promuje ludzi z pasją.

„Lodołamaczem Specjalnym" została AGATA ROCZNIAK - za przełamanie stereotypu modelki na wózku. Roczniak jest modelką, medalistką zawodów pływackich dla niepełnosprawnych oraz działaczką w fundacji EWY MINGE BLACK BUTTERFLIES, która również otrzymała specjalne wyróżnienie w konkursie „Lodołamacze". Misją fundacji Minge jest niesienie nadziei i pomocy osobom chorym nowotworowo, a także dawanie świadectwa obecności piękna i mocy we wnętrzu człowieka.

POPON.pl

PDFFolder Lodołamacze 201801.pdf (2,70MB)
 

KONTAKT:

Anna Węgrzynowicz

Rzecznik Prasowy

kom. 508 113 203

e-mail: