Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

"KOPERTA ŻYCIA"

Informujemy, że w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnie , ul. Konopnickiej 8 można bezpłatnie odebrać „Kopertę życia”.

Koperta Życia stanowi pakiet informacji o stanie zdrowia i zawiera Kartę Informacyjną w której zamieszcza się dane o wieku osoby, grupie krwi, schorzeniach na które cierpi, przyjmowanych lekach, alergiach i kontaktach do najbliższych.

Do koperty można również włożyć najważniejsze dokumenty potwierdzające w/w informacje.

Znakiem rozpoznawczym dla służb medycznych ma być naklejka z nazwą KOPERTA ŻYCIA – przyklejona na lodówce. Kopertę należy umieścić w lodówce.

Posiadanie koperty życia istotne jest szczególnie w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych, samotnie mieszkających, które nie mają obok siebie nikogo, kto mógłby udzielić podstawowych informacji o ich stanie zdrowia.  W przypadku gdy taka osoba zasłabnie lub straci przytomność służby medyczne widząc na lodówce naklejkę z nazwą Koperta Życia, podejmują działania ratownicze w oparciu o informacje w niej zawarte.

Pakiety zawierające Koperty życia wraz z ulotką nt COVID – 19 zostały udostępnione przez Marszałka Województwa Opolskiego w ramach realizacji projektu „OPOLSKIE przeciw COVID-19” .