Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Aktualności

Powrót

Szanowni Państwo

W związku z kwarantanną narodową , mając na uwadze potrzeby dzieci, młodzieży oraz rodziców i nauczycieli szczególnie w czasie ferii zimowych w zakresie różnorodnych form pomocy i wsparcia psychologiczno-pedagogicznego informujemy, że poradnia jest placówką nieferyjną wiec wykonuje swoje różnorodne zadania w zakresie ( porad/konsultacji/diagnoz/terapii/opiniowania i orzecznictwa). także w czasie przerwy feryjnej.

Ponadto z uwagi na liczne ograniczenia , szczególnie dotyczące kontaktów społecznych w tym rówieśniczych uruchamiamy dodatkowe formy wsparcia w sytuacji” pilnej potrzeby ” tj. dyżury pod niżej umieszczonymi numerami telefonów do specjalistów naszej poradni, gdzie zainteresowane osoby będą mogły uzyskać informację oraz w sytuacji potrzeby poradę/konsultację przez telefon/WhatsApp, bądź umówienie na bezpośredni kontakt w placówce. W tym miejscu należy dodać, ze psycholog będący na dodatkowym zasiłku opiekuńczym dla rodzica dziecka do 8r.z – na czas ferii zasilił grono psychologów poradni, celem szybkiego i różnorodnego wsparcia dla klientów poradni.

Poradnia codziennie w godzinach 8-15.30 udziela informacji i porad/ pod numerami:

34/358 28 74 czynny od 8.00 – 15.30 we wtorki do 16.00

dyrektor, pedagog – 697 232 928 godz. 900 – 1500 poniedziałek, środa, czwartek, piątek

psycholog – 883 316 423 godz. 1300 - 1700 poniedziałek, środa, piątek

                  504 350 426 godz. 900 - 1300 od poniedziałku do piątku

                  502 876 726 godz. 1300 – 1700 od poniedziałku do piątku

pedagog, logopeda, neurologopeda – 783 391 173 godz. 900 - 1300 wtorek, czwartek

oraz drogą e-mail:

Dwóch psychologów poradni utrzymuje stały kontakt telefoniczny z grupą pedagogów szkolnych.

Ponadto informujemy, że aktywnie działa od maja 2020 r. na Facebooku Grupa wsparcia ”Pedagodzy, psycholodzy Powiatu Oleskiego”, której moderatorem jest doświadczony psycholog naszej poradni Anna Krzykawiak –Pinkosz. Dzięki działaniom tej Grupy odbywa się systematyczne wsparcie, a także dzielenie się dobrymi praktykami działań względem dzieci, młodzieży a także rodziców i nauczycieli w czasie pandemii. Zapraszamy do dalszej aktywnej współpracy !!!

Dyrektor wraz z Zespołem Pracowników Publicznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Oleśnie zwraca się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie powyższej informacji na stronie internetowej szkoły/placówki, celem poinformowania rodziców, uczniów i nauczycieli.

 

Z wyrazami szacunku oraz z życzeniami zdrowia

Jolanta Górka

dyrektor PPP-P w Oleśnie

 

 

 

Procedury bezpieczeństwa w PPP-P w Oleśnie z uwagi na

stan epidemii SARS-COV19 dotyczące klientów poradni

(opracowane w oparciu o rekomendacje GIS, MEN)

 

Szanowni państwo, z uwagi na utrzymujący się stan epidemii, Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Oleśnie od 4 maja 2020r. pracuje w tzw. reżimie sanitarnym, co ma sprzyjać bezpieczeństwu naszych klientów oraz pracowników placówki. Bardzo prosimy o bezwzględne przestrzeganie ustalonych zasad.

 

1. Zgłaszanie dziecka na badanie wyłącznie telefonicznie; 34 358 28 74

 

2. W sytuacji podawania terminu na wizytę w poradni, pracownik przeprowadza ankietę dotyczącą stanu zdrowia dziecka i opiekuna. Ponownie ankieta jest wykonywana w dniu wizyty. Przyjmowane są tylko osoby zdrowe; temperatura poniżej 37 stopni.

 

3. Na badanie z dzieckiem zgłasza się 1 rodzic/opiekun prawny, na konkretnie ustaloną godzinę! (nie wcześniej i nie później).

 

4. Rodzic i dziecko obowiązkowo w maseczce/przyłbicy; dezynfekcja rąk przed wejściem do gabinetu.

 

5. W poczekalni poradni na 2 piętrze może znajdować się jednorazowo 1 osoba (można czekać na dziecko na parterze budynku).

 

6. Z uwagi na wąski korytarz wejście i wyjście z poradni jest rozdzielone!

 

7. W sekretariacie poradni może znajdować się jednocześnie 1 osoba (oprócz pracowników sekretariatu).

 

8. Druki obowiązujące w poradni do pobrania ze strony BIP Starostwo Powiatowe w Oleśnie w zakładce „Jednostki organizacyjne - PPP-P w Oleśnie” (wniosek do kształcenia specjalnego, nauczania indywidualnego, wczesnego wspomagania rozwoju; zaświadczenia lekarskiego; wzoru opinii).

 

 

 Z poważaniem Jolanta Górka dyrektor PPP-P w Oleśnie